Pobednici i nominovani 2018

Najbolji spot
1. Bad Copy – E si mi dobar / WINNER
2. Dubioza kolektiv – Himna generacije
3. Who See – Dinamida
4. Artan Lili – Ako stanemo tu
5. Sara Jo – Nemam vremena za to
6. Hladno pivo – Svijet glamura
7. Beogradski sindikat – Sistem te laže
8. Mia – Život nije siv
9. Van Gogh – Nešto me vuče dole
10. Gibonni – Udica

Najbolji spot novog izvodjača
1. Bojana Vunturišević – Daljine / WINNER
2. Ana Ćurčin – Alone
3. Itch – Captain Love
4. Jakob Kobal – Burning Sun
5. 2B – privid
6. Bohemija – Bube
7. Highway – Što dalje
8. Slow Motion Suicide – Revolution
9. Domenika – Vidi se iz aviona
10. Viva vops – Uniformisani kriminalac

Najbolji Pop spot
1. Aleksandra Radović – Ljubavi moja / WINNER
2. Ana Stanić – Ono što smo mi
3. The Blondes – Paraleni svijet
4. Dječaci – Miris
5. Natali Dizdar – Nećeš me, zar ne
6. Ničim Izazvan – Da li želiš?
7. Sergej Ćetković – Korov
8. Franka – S tobom
9. S.A.R.S. – Klinka
10. Massimo – Suze nam stale na put

Najbolji Rock classic spot
1. Let 3 – Mazi
2. Mort – Na cesti
3. S.A.R.S. – Klovn
4. Bajaga i instruktori – Daljina, dim i prašina / WINNER
5. Ritam nereda – Divan dan
6. Bang Bang – Ne zaboravi me
7. Josipa Lisac – Moja magija
8. Parni Valjak – Ljubav
9. Psihomodo Pop – Sve će biti u redu
10. YU grupa – Panika

Najbolji Rock spot
1. Zoster – Volio sam te
2. Repetitor – Biću bolji
3. Cojones – Origin of Fire
4. Stray Dogg – Away / WINNER
5. Goribor – Dugo nisam bio tu
6.357 – Baklja
7.Kanda Kodža i Nebojša – Šta je sa Tibetom?
8.Gatuzo – Oni govore
9. Psihomodo pop – Supstance
10. Luminize – Kill it with love

Najbolji R&B spot
1. Aleksandra Kovač – Jedna žena
2. Ivana Peters – Reci
3. Jelena Radan – Kad nas ne bude
4. Lena Kovačević – Zauvek
5. Nevena Božović – Jasno mi je
6. Marija – Louder Than A Drum / WINNER
7. Bane Lalić & MVP – Zvezde
8. Marko Luis feat Adnan Saran – Karika
9. Sheby – Zame
10. Mangroove feat Remi – Ljubavi ni za lijek

Najbolji Hip-Hop & Rap spot
1. Feud – Milion milja
2. Kandžija i gole žene – Djuro
3. Sassja – Clash
4. Stereobanana – Nemoj da znojiš tehniku / WINNER
5. TBF – Grad spava
6. Sajsi MC ft. Sajsi – Lokal beogradizam
7. Ante Cash I Saša Antić – Vakula
8. Smoke Mardeljano – Street Blues
9. Marčelo – Komplikovani
10. THC – B2 – Čast iznad svega

Najbolji Ska & Rege spot
1. Dubioza koletiv – No escape from Balkan / WINNER
2. Brain Holidays – U oblacima
3. Dani Dimitrovska – Slobodna Pesna
4. Eyesburn – Time
5. Zemlja Gruva! – Django
6. Zaa & M.O.R.T. – Ne odustajem
7. Sopot – Energetsko more
8. Gustafi – Pere Latin
9. Amanzaman – 3P
10. Superhiks – Luda glavo

Najbolji World music spot
1. Irish Stew of Sindidun – Heavier Than Sin
2. Nina Kraljić – Zaljuljali smo svijet
3. Orthodox Celts – I wish you the very worst / WINNER
4. Tibor & Bas Čelik – Za Ezru
5. Tonči Huljić & Madre Badesssa – Primitivo
6. Cinkuši ft. Darko Rundek – Tiček
7. Kal Band – Da li znaš ko sam ja?
8. Vasil Hadžimanov Band feat. Marta Hadžimanov – REACH OUT
9. Naked-Green Brown Eyes
10. Marko Luis ft.Tanu Saxena – Pada noć

Najbolji Etno spot
1. Magnifico – Kuku lele
2. Rade Šerbedžija – Meni se dušo od tebe ne rastaje
3. Amira Medunjanin – Eleno kerko
4. Bilja Krstić – Dimitrijo sine Mitre / WINNER
5. Next time – Ja izlezi Gjurgjo
6. Marko Marković & Error 404 – Belive
7. Dejan Petrović Big Band – Andjeo sreće
8. Divanhana – Emina
9. Helem nejse ft. Marko Louis – Kabadahija
10. Biber ft. Jelena Tomašević – Ruse kose

Najbolji Alternativni rock spot
1. Barbari – Ma nema veze
2. Ti – Život u dvoje
3. E-play – Možda neko
4. Urban & 4 – Pridi mi bliže
5. Mirna – Tvoja laž
6. Darkwood Dub feat Bisera Veletanlić – Nešto sasvim izvesno / WINNER
7. Jarboli – Mladost
8. Nežni Dalibor – Vikendi
9. Artan Lili – Jutro
10. Straight Mickey and the Boyz – Dalek Svet

Najbolji Electro pop spot
1. Laka – Malokrvna
2. Rolo – Zva’ ću te
3. Svi na pod – Barakuda
4. Lollobrigida – Tvoja / WINNER
5. Letu Štuke – Bože zdravlja
6. Vroom – Izlaz
7. Voland Le Mat – Nije fer
8. DreDDup – Tam Tam Tam
9. Vatra – Sekvoja

Najbolji Zajednički spot
1. Aleksandra Kovač i Marko Tolja – Ljubav
2. Dubioza Kolektiv i Dino Dvornik – Treba mi zraka
3. Jinx feat Davor Gobac – Maradona
4. Judette ft. John – U mrak
5. Mayales feat. Yaya – Ti dobro znas kome pricam
6. S.A.R.S. feat Who See – Bojana / WINNER
7. Sassja ft. Remi – Etikete
8. Lollobrigida feat Svi na pod! – Uzalud
9. Aleksandra Slađana Milošević & Whiteheads – Na Badnju večer
10. Oliver & Gibonni – Sreća

Najbolji Koncertni spot Režija
1. Van Gogh – Skačem, skači
2. Parni Valjak – Opet se smijem
3. 2Chelos – Smells Like Teen Spirit
4. Neverne bebe – Zar se godine ne broje
5. Kawasaki 3p – Veliki dispečer
6. Vatra – Igle
7. S.A.R.S. – Lutka / WINNER
8. Dubioza kolektiv – U.S.A.
9. Goran Bare i Majke – Pozovi me u noć
10. Dubioza kolektiv Ft Atheist Rap I Hladno Pivo – Sjećam Se

Najbolji Novi evergrin spot
1. Ana Opačak – Na kraju dana
2. Detour – Zaljubila sam se
3. Jinx – Easy
4. Magnifico – Cici Mici
5. Manouche – Granata
6. Kralj Čačka – Zemlja snova
7. Rundek Cargo Trio – Don Juan
8. Beogradski Sindikat – Balada disidenta / WINNER
9. Elemental – Sanjam
10. Zemlja gruva – Sudopera

Najbolji spot 21.veka
1. Gramophonedzie – Why Don’ t You
2. S.A.R.S. – Budjav lebac
3. TBF – Mater
4. Goran Bare i Majke – Teške boje / WINNER
5. Hladno pivo – Može
6. Marčelo & Sky Wikluh – Otkucaji
7. Dubioza kolektiv – Free MP3
8. Zoster – Ko je jamio
9. Darko Rundek – Apocalypso
10. Zemlja gruva – Nisam znala da sam ovo htela

KATEGORIJE ZA KOJE GLASA SAMO STRUČNI ŽIRI

Najbolji Animirani & Postproducirani spot
1. The Books of Knjige – Nasmijan i zdrav
2. Irish Stew of Sindidun – One Way Ticket
3. Gramophonedzie – Gramophonedzilla / WINNER
4. Mayales – Bum Bum Bum
5. Pips chips & videoclips – Gravitacija
6. Rambo Amadeus – 9 Depresivaca
7. Letarg – Paravan
8. Mravi – Mlad čovek
9. Drum’n’zez – Papučar
10. Dža ili bu – Beskrajan pad

NAJBOLJA REŽIJA
1. Divanhana – Emina
2. Artan Lili – Jutro / WINNER
3. Hladno pivo – Svijet glamura
4. Bad Copy – E si mi dobar
5. Dubioza Kolektiv i Dino Dvornik – Treba mi zraka
6. Jelena Radan – Kad nas ne bude
7. Stray Dogg – Away
8. Jinx ft. Davor Gobac – Maradona
9. Stereo Banana – Nemoj da znojiš tehniku
10. Repetitor – Biću bolji

KONCEPT & ART DIREKCIJA
1. Dubioza kolektiv – Free MP3
2. Mia – Život nije siv
3. Giboni – Udica
4. Gustafi – Pere Latin
5. Threesome – Wahine
6. Magnifico – Cici Mici
7. Dječaci – Miris / WINNER
8. Who See – Dinamida
9. Feud – Milion milja
10. Orthodox Celts – I wish you the very worst

MONTAŽA & POSTPRODUKCIJA
1. Cojones – Origin of Fire
2. Eyesburn -Time
3. Sara Jo – Nemam vremena za to
4. Who See – Regeton Montenegro
5. Stuttgart Online Ft. Oliver Svilan – Zašto ćutiš kada mnogo toga znaš?
6. Stereo Banana – Nemoj da znojiš tehniku
7. Dubioza kolektiv – Free MP3 / WINNER
8. Judette ft. John – U mrak
9. Viva vops – Uniformisani kriminalac
10. Giboni – Udica

KAMERA
1. Stray Dogg – Away
2. Divanhana -Emina
3. Bojana Vuturišević – Daljine
4. Dubioza kolektiv – No escape from Balkan
5. Cinkuši ft. Darko Rundek – Tiček
6. Beogradski sindikat – Balada disidenata
7. Luminize – Kill it with love / WINNER
8. Ana Ćurčin – Alone
9. Who See – Nemam ti kad

KOREOGRAFIJA & SCENSKI POKRET
1. Pips,Chips & Videoclips – Htio bi da me voliš
2. Sara Jo – Nemam vremena za to / WINNER
3. Artan Lili – Ako stanemo tu
4. dreDDup – TamTamTam
5. Divanhana – Emina
6. Duboiza kolektiv & Dino Dvornik – Treba mi zraka
7. Judette ft John – U mrak
8. The Blondes – Paraleni svijet
9. E-play – Da budemo samo dobro
10. S.A.R.S. – Klovn